Průvodce výběrem sportovní podprsenky

Jak vybrat tu "pravou" sportovní podprsenku

Ahoj ženo! Tak jsme si říkaly, že by se ti mohl hodit průvodce pro výběr té “pravé” ❤️ sportovní podprsenky od Dhaary. Co si budem, vybrat tu správnou velikost a typ je někdy ohromná věda a ještě k tomu všechny ty krásné barvičky. Proto ti chceme usnadnit výběr podprsenky nejen podle typu tvé postavy, ale taky podle toho, k čemu ti podprsenka má sloužit. Pojďme na to! 

Předtím, než se pustíš do výběru podprsenky, zvaž, na co ti podprsenka bude primárně sloužit. Potřebuješ silnější oporu v obvodu hrudníku? Nebo si chceš dopřát větší volnost? Máš velká, malá prsa? Promysli, jaké máš od podprsenky očekávání a podle toho vyber tu správnou.

 

Jak se vyznat v tabulce velikostí a podle čeho se orientovat při výběru?

Možná sis na našem shopu všimla, že v tabulkách nemáme u velikostí míry postavy, ale rozměry neoblečené podprsenky. Je tomu tak, protože materiál Soft, ze kterého podprsenky šijeme, je natolik flexibilní, že se přizpůsobí křivkám tvé postavy a nejde jednoznačně určit, pro které míry se víc hodí S nebo M. Mnohem víc záleží na střihu a pocitu pevnosti, který očekáváš.

Oukej, velikost bychom měli, ale co střih?

Střihy našich podprsenek jsme navrhli tak, aby si každá z nás mohla užít pohodlí při různých aktivitách. Z vašich recenzí víme, že požadavky na sportovní podprsenku mají mnoho podob a není možné udělat univerzální střih. Proto v naší nabídce najdeš podprsenky a topy, které poskytnou tvému hrudníku volnost a prostor pro dech, ale i takové, co zpevní větší neposedné poprsí. Představíme ti proto podrobněji naše jednotlivé kousky:

Soft SHINE

Soft SHINE podprsenka ti dodá 100% podporu pro tvoje prsa. Spodní lem podprsenky je elastický, ale pevný okolo hrudníku. Lem se ti časem neroztáhne, zůstává pevný. To je výhoda, pokud máš větší prsa. Podprsenka je podrží, přesně tam, kde mají být. Pokud ale o sobě víš, že máš mohutnější hrudník, lem by tě mohl tlačit.  

Soft BREATHE 

Nádech, výdech… V podprsence Soft BREATHE si užiješ volnost na vlnách svého pohybu. Je příjemná a jemná. Spodní lem je širší a trošku volnější oproti předchozímu typu Soft SHINE. Prsa také krásně podrží. Podprsenku Soft BREATHE můžeš provětrat na delší procházce přírodou. Ideální je pro větší prsa a širší hrudník. 

Soft RISE 

Podprsenka Soft RISE je taková kombinace předchozích dvou typů. Lehká jako peříčko — ramínka podprsenky jsou ploché a jemné. Silná jako skála — je stejně pevná jako typ Soft Shine. Soft Rise spolu se Soft Shine udělají krásná záda. Ramínka se na zádech kříží a budeš se v nich cítit jako bohyně. Doporučujeme pro ženy s užším hrudníkem.

Soft MOVE

Soft MOVE je pro nás jasná volba. Je vhodná jak pro menší tak i větší prsa, krásně drží, nikde sa nezařezává. Hrudní lem podprsenky je velice příjemný, trochu širší a umožňuje zhluboka dýchat. 

Soft FLY

Podprsenka Soft FLY tě vynese do nebe. Je střihově vhodná i pro větší prsa, která při pohybu drží na místě, takže no stress. Je ze všech typů podprsenek nejvolnější a nejprostornější přes hrudník. Pokud se rozhoduješ mezi velikostí, tady si můžeš dovolit sáhnout po menší. 

Bra top VIBE

Naopak u Bra top VIBE je potřeba přičíst velikost. Pokud bys normálně sáhla po velikosti M, tady upřednosti velikost L. Bra top VIBE ti zaručí letní vajb po celý rok. Je vhodný na tanec, jógu nebo v létě skvěle doplní tvůj letní outfit do města. 

No a nakonec se podíváme taky na naše oblíbené Crop topy… oba dva topy mají vnitřní podprsenku, ale spodní lem nemají, takže dovolí větší volnost hrudního koše, ale menší oporu. 

Crop Top

Tento klasicky střižený topík nad pupík poskytuje volnost, lehkost i oporu. Hodí se jak na sport, tak doplní i tvůj letní šatník. Je vhodný jak pro menší tak i větší prsa, kde dodává dostatečnou oporu díky vnitřní podprsence. Ramínka tenká jako u klasického tílka, ale kratší, takže u mohutného a dlouhého hrudníku nemusí úplně padnout. Doporučujeme pro poprsí max velikosti C. 

Crop Top SOFT

Tento top už svým názvem SOFT zaručuje pořádnou dávku jemnosti a je maličko volnější než u předchozího topu. Vnitřní podprsenka podrží prsa na místě a jemný materiál ti umožní být v něm po dlouhou dobu. Já na něj nedám dopustit jak na cvičení, tak jako doplněk letního outfitu. Tak jako u předchozího topu jsou ramínka tenká a jednoduše překřížená na zádech, malý detail který dělá fakt velkou parádu. 

Průvodce výběrem sportovní podprsenky

Pokud si s výběrem stejně nevíš rady...

Jako přítel na telefonu funguje naše krásná Lesii, která má přehled a ráda ti s výběrem pomůže. Také nám můžeš napsat kdykoliv na IG.

Postřehy od klienty Zuzky: 

"Podprsenku Dhaara mám ve velikosti M, což mě samotnou překvapilo, běžně totiž nosím S. Můj obvod přes prsa je 90 cm a přes hrudník mám 76 cm. Klidně bych snesla i o chloupek větší, protože se mi hůř sundává přes moje široká ramena. 😁 Materiál je moooc příjemný, obávala jsem se, že mě překřížené pásky vzadu budou řezat, ale naopak, vůbec o nich nevím. Koupila jsem na zkoušku legíny, podprsenku a topík a miluju to úplně všechno." ❤️

Zkušenosti od naší šéfky Janči: 

"Podprdy nosím Rise S, Crop top Soft Latte S a bra top Volcano M. Moje míry jsou 83 cm přes prsa a 72 cm přes hrudník, ale mám vyšší dekolt a sportovní podprsenky mi obecně moc nesedí. Ty, co mi sedí nahoře, jsou mi často volné kolem hrudníku. A kde mi sedí obvod přes hrudník, tam zase táhnou ramínka přes trapézy. U výše zmíněných typů podprsenek je to bez problémů."  

Moje nejoblíbenější kousky: 

"Mými nejoblíbenějšími kousky z Dhaary je Crop top Soft a podprsenka Soft Dance ( tu mám btw ve všech barvách a nakonec nejvíc tahám bílou nad kterou jsem na začátku váhala a ještě ji nosím i bez vycpávek). Obojí mám ve velikosti M. Mám širší hrudník a menší prsa, takže za mě tyto dvě naprostý ideál, protože miluju cítit co největší volnost. Míry 75 cm přes hrudník (když nadechnu tak 80 cm), 86 cm přes prsa. Používám je především na jógování, běhání a výšlapy, ale taky na všední nošení do města." 

Napiš nám, jak ti posloužil tento velký tahák a po jaké podprsence si nakonec sáhla! Btw ta pravá nemusí být jen jedna 😉. 

S láskou, 

Radka 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz