Kdo je DHAARA?

Jsme tým kreativních žen, které v legínách v podstatě nepřetržitě žijí.

Naše tvorba vychází z našich zájmů, potřeb a zkušeností. Jsme jogínky, běháme, tančíme, jezdíme na bajku, lezeme po skalách i na překližce, přitahují nás hory i pláže - prostě a jednoduše: milujeme pohyb a baví nás tvořit hezké věci s nadčasovým designem.

Dhaara ale není jenom lokální designový brand pro aktivní ženy všech generací. Snažíme se budovat komunitu, kde se vzájemně podporujeme, inspirujeme, sdílíme zkušenosti a děláme svět příjemnějším místem k životu.

o nas

Proč jsme značku založili?

Long story short...

Naše Dhaara se narodila v Brně už v roce 2016. Začalo to designovými jogamatkami. První kolekce krásných, ekologických a zároveň funkčních jóga podložek vznikla tak trochu jako z nouze ctnost. Kvalitní podložku tenkrát v Česku nešlo sehnat a měnit jogamatku každý rok přírodě fakt nepomáhá. Proto jsme se rozhodli, že to tak nenecháme a pustili jsme se do navrhování a testování podložek, které něco vydrží.

A pak nám začalo scházet pohodlné a vkusné sportovní oblečení...

dhaara

Filozofie značky DHAARA

Když jsme vymýšleli název značky našich jogamatek, inspirovali jsme se sanskrtským slovem dhaara, které v překladu znamená nepřetržité plynutí. Je to prý i jedno z jmen buddhistické bohyně hojnosti spojené s elementem Země. S respektem k planetě a jejím obyvatelům děláme i naše věci:

Ekologicky

Používáme recyklované a recyklovatelné materiály, žádné ftaláty, silikony, toxická lepidla ani jiné fujtajbly. Všechny materiály výrobků i obalů snažíme volit tak, aby jejich výroba i likvidace co nejméně zatěžovaly životní prostředí.

Udržitelně

Než vypustíme nový kousek do oběhu, podrobíme ho zatěžkávacím testům na různých lekcích jógy, na lezecké stěně i v terénu, abyste do rukou dostali jen to nejlepší. Bojujeme proti fast fashion nadčasovostí a trvanlivostí našich výrobků.

Eticky

Dbáme na kvalitu a původ materiálů i na to, aby během výroby nebyly porušované zásady férového obchodu ani lidská práva. Část svého zisku věnujeme organizaci Člověk v tísni, která pomáhá lidem žijícím v obtížných a nedůstojných podmínkách.

Kde a jak naše kousky vznikají?

Oblečení

Pečlivě vybíráme látky i komponenty a myslíme přitom na jejich funkčnost i složení. Oblečení navrhujeme v Česku a šijeme ho buď přímo v brněnské dílně, ale občas také na Slovensku nebo na Taiwanu ve spolupráci s dodavateli našich prémiových materiálů. Materiály jako bambus, bavlnu a mikromodal se snažíme kupovat především od lokálních výrobců, polyester na legíny Active je vyrobený v Itálii a ve Španělsku a materiál Soft dovážíme z Taiwanu, protože jsme zatím u místních výrobců nenašli obdobný materiál, který by mu mohl směle konkurovat.

dhaara

Jogamatky

Hlavní surovinou pro výrobu našich jogamatek je přírodní kaučuk. Kaučukovník je tropická dřevina, která roste v JV Asii, proto i naše jogamatky vyrábíme přímo ve spolupráci s místními zpracovateli kaučuku. Díky mnohaletým zkušenostem a pokročilé technologii totiž dokonale zvládají zpracování gumy v kombinaci s neklouzavými povrchy bez toxických příměsí a lepidel. Materiál v takové kvalitě zpracování lokálně zatím není dostupný.

dhaara
kontakt

Chceš vědět víc? Zajímá tě spolupráce s naší značkou? Napiš nám na hello@dhaara.cz a spojíme se s tebou.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz