FILOZOFIE ZNAČKY DHAARA

jogamatka dhaara
KDO JE DHAARA?

Dhaara není jenom lokální brand pro jogíny a milovníky designu. Snažíme se budovat komunitu, kde vzájemně podporujeme své projekty, sdílíme zkušenosti a děláme svět příjemnějším místem k životu.

 

PROČ JSME ZNAČKU ZALOŽILI?

Naše DHAARA se narodila v Brně už v roce 2016.

Zakladatelka značky Jana i celý tým DHAARY v legínách v podstatě nepřetržitě žije. Jsme jogínky, běháme, jezdíme na kole, lezeme po skalách i na překližce, přitahují nás hory i pláže - prostě a jednoduše: milujeme pohyb a baví nás tvořit hezké věci s nadčasovým designem.

Začalo to jogamatkami. První kolekce krásných, ekologických a zároveň funkčních jóga podložek vznikla tak trochu jako z nouze ctnost. Kvalitních podložek na trhu nebylo mnoho a měnit jogamatku každý rok přírodě fakt nepomáhá. Proto jsme se rozhodli, že to tak nenecháme a začali jsme navrhovat a testovat podložky, které něco vydrží.

KDE TY KRÁSNÉ VĚCI VYRÁBÍME?

JOGAMATKY:

Hlavní surovinou, z níž se naše jogamatky vyrábí, je přírodní kaučuk. Kaučukovník je doma v JV Asii, proto i naše jogamatky vyrábíme zde ve spolupráci s místními zpracovateli kaučuku. Díky mnohaletým zkušenostem dokonale zvládají postupy zpracování gumy bez toxických příměsí a lepidel a lokálně se nám materiál zatím nepodařilo v takové kvalitě sehnat.

OBLEČENÍ:

Naše kousky navrhujeme v České republice a šijeme je buď přímo v Brně, ale občas také na Slovensku nebo na Taiwanu ve spolupráci s dodavateli našich prémiových materiálů. Materiály jako bambus, bavlnu a mikromodal se snažíme kupovat především od lokálních výrobců, polyester na legíny Active se vyrábí v Itálii a Španělsku a materiál Soft je až z Taiwanu, protože jsme zatím u místních výrobců nenašli obdobný materiál, který by mu mohl směle konkurovat. 

 

FILOZOFIE ZNAČKY DHAARA?

DHAARA eco-friendly vyrobky 2

ECO-FRIENDLY

Používáme recyklované a recyklovatelné materiály, žádné ftaláty, silikony, toxická lepidla ani jiné fujtajbly. 

Když jsme vymýšleli název značky našich jogamatek, inspirovali jsme se sanskrtským jménem Dhaara, které v překladu znamená nepřetržité plynutí. Je to taky jedno z mnoha jmen buddhistické bohyně hojnosti spojené s elementem země.

Všechny materiály výrobků i obalů se v tomto duchu snažíme volit tak, aby co nejméně zatěžovaly životní prostředí.

 

PEČLIVĚ TESTUJEME V BRNĚ

Než vypustíme nový kousek do oběhu, podrobíme ho zatěžkávacím testům na různých lekcích jógy, na lezecké stěně i v terénu, abyste dostali jen to nejlepší.

 

Poděkování_2-2


PODLOŽKY, KTERÉ POMÁHAJÍ

Jóga otevírá kyčle i srdce.

Už od samého vzniku věnuje DHAARA z každé prodané podložky 25 Kč organizaci Člověk v tísni.

Lidské utrpení nám není lhostejné, jenže sami nedokážeme spasit celý svět. Bohužel. Proto jsme se rozhodli věnovat část zisku z prodeje svých výtvorů této sympatické organizaci. Člověk v tísni pohotově zasahuje v oblastech postižených přírodními katastrofami, válečnými konflikty a pomáhá v místech, kde musí lidé žít v obtížných a nedůstojných podmínkách.

Děkujeme, že můžeme.Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz