Průvodce péčí o jogamatku

JAK PEČOVAT O JOGAMATKU

Tipy a triky zkušených jogínů

Milujeme věci, které něco vydrží. Může mezi ně patřit i tvá jogamatka, pokud budeš vědět, jak se o ni správně starat. Aby si tvoje podložka co nejdéle zachovala pestré barvy a nepoškozený povrch, sepsali jsme pro tebe několik užitečných tipů.
 

Designové podložky z mikrovlákna

Čištění a péče

Podložku skladuj srolovanou, vždy hladkou potištěnou stranou nahoru, nebude se ti pak na stranách kroutit a dělat oslí rohy.Mikrovlákno i kaučuk jsou poměrně odolné materiály, které se snadno udržují.
Když je potřeba očista, stačí podložku otřít vlhkým hadříkem s mýdlovou vodou a vysprchovat. Jednou za čas ji můžeš vyprat v pračce s trochou sypkého prášku na šetrný program.
Když nemáš čas na čištění, nech sem tam po skončení jógové praxe podložku rozloženou, ať vyvětrá vlhkost​.Máš suché ruce a chvíli trvá, než se ti začnou potit? Nasprejuj podložku před lekcí trochou vody, bude krásně držet, než nažhavíš svůj vnitřní oheň​.
 

Korkové podložky

Čištění a péče

Přestože je korek antibakteriální, jednou za čas potřebuje vyčistit. Dobře poslouží sprej s obsahem vody a několika kapkami citrónu nebo octa, který si snadno připravíš doma.

 

Kaučukové podložky Ahimsa

Čištění a péče

Přírodní kaučuk je trvanlivý materiál, který se snadno čistí, kdykoliv je to nutné.
Když je potřeba, stačí podložku otřít vlhkým hadříkem s mýdlovou vodou a vysprchovat. Kaučuk má uzavřený povrch a neabsorbuje tekutinu, takže mu nevadí čištění sprejem na podložky s obsahem olejů. Dobře poslouží i sprej s obsahem vody a několika kapkami citrónu nebo octa, který si snadno připravíš doma.

Neklouzavé podložky Ambition

Čištění a péče

Jogamatka Ambition má hladký povrch tvořený vrstvou eko-polyuretanu. Aby zůstal krásně hladký, je potřeba rolovat jogamatku horní stranou ven (to je ta barevná s laserovým potiskem).Jelikož podložka dobře absorbuje, doporučujeme necvičit bezprostředně po použití krémů a olejů, které mohou zanechat fleky. Dobrá zpráva je, že fleky časem a pravidelným čištěním vyblednou.
K čištění je ideální obyčejná voda, na skvrny mýdlová voda a hladká měkká houbička.
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz