Péče o šperky

Vyhlašujeme konec klouzání!

V hmotném světě nic netrvá věčně, vše je pomíjivé, včetně těch nejpevnějších materiálů, jako je kámen. I ten nejtvrdší kámen se dřív nebo později rozdrolí a skončí jako písek v moři. Aby ti šperky z krystalů vydržely co nejdéle krásné, máme pro tebe několik super tipů.

Jak šperky nosit

Šperky budou efektivně předávat svou energii, když je budeš nosit v přímém kontaktu s kůží. Na jejím povrchu se totiž nacházejí tzv.marma body a energetické dráhy, které propojují celý organismus.

Nošení šperků během spánku je účinné, tělo z nich čerpá energii, i když naše mysl zrovna odpočívá. Nicméně neklidným spáčům hrozí jejich přetržení, proto je vhodné ukládat šperky na místo blízko postele a mít je tak stále nablízku. Pokud šperky zrovna nenosíš, uchovávej je na suchém místě v látkovém pytlíčku nebo šátku.

Dlouhodobě nevystavuj šperky přímému slunečnímu záření, aby krystaly neztratily barvu. Nedoporučuje se ani odkládat šperky přímo na zem nebo podlahu, může se tím “uzemnit” jejich energie. Při praktikování jógy proto odlož své šperky raději na podložku nebo kousek látky.

Energetické čištění šperků

V obzvlášť silných situacích se může stát, že krystaly předají velkou část své energie. Šperk pak působí obnošeně nebo se dokonceroztrhne. Tomuto stavu můžeš předejít jeho pravidelným dobíjením.

Podle vlastností šperku si vyber sluneční nebo měsíční světlo, na které šperk na několik hodin položíme a necháme přírodní síly vykonat své. Další možností je použití čistících krystalů jako křišťál nebo šungit, kolem nichž omotáme náramek nebo malu na noc.

A co když se šperk přetrhne? Neber to jako tragédii. Ze spirituálního hlediska je to vlastně požehnání, znamená konec potíží, k jejichž odstranění byl pořízený. Došlo k přetržení starých vzorců jednání. Pokud ti krystal nemá co dalšího předat, může prostě prasknout a odpadnout.

V buddhistické tradici se přetržená mála neopravuje, posloužila svému účelu a má se navrátit přírodě, zakopat pod zem nebo hodit do vody. Hindustická tradice opravu maly připouští, je ale potřeba ji enrgeticky prohlédnout zkušeným zrakem, nic se neděje bezdůvodně. Pokud po důkladném zvážení všech okolností provázejících přetržení šperku uznáš, že jej chceš znovu navléct, napiš nám na: info@dhaara.cz.

Spirituální šperky

Meditační korálky a náramky z polodrahokamů a minerálů tě nabijí energií přírody

Jak vybrat správný kámen

Máme pro tebe pár osvědčených metod a navíc seznam účinků léčivých kamenů